Dostępni użytkownicy

Brak

Napisz do nas

Menu Główne

Logowanie

Koło PZW nr 58 Targówek (dawniej PLL LOT)
Zawody Bledzewo 3.06.2017
Wpisany przez Michał Drela   
Środa, 24 Maj 2017 21:10

 W związku z współnym, wyjadowym weekenedm 2-4.06 oraz zawodami w dniu 3 czerwca w Bledzewie podaję kilka ważnych szczegółów:

  1. zbiórka zawodników i skłądki po 10PLN dla zwycięzcy w dniu zawodów o g. 6:30;
  2. zawody rozgrywamy w dwóch turach: I tura spławikowa (1 wędka) i II tura gruntowa - dopuszcza w sumie dwie guntówki i ni ełowimy ani na "żywca" ani na martwą rybkę;
  3. na jez. Bledzewo obowiązuje licencja na wędkowanie - w dniu zawodów jest opłacona przez Koło PZW 58 dla wszystkich zawodników, w pozostałe dni chętni muszą opłacić licencje we własnym zakresie;
  4. parking - domki mają parking na 1 auto w cenie, pozostałe dojeżdzające samochody w tym zawodnicy przyjeżdżający na same zawody opłacają parking idywidualnie;
  5. zużycie prądu -  opłata 0,50/kW, liczniki są spisywane w momencie przyjazdu i przed zdaniem domku (proszę o współne rozlicznie kosztów dodatkowych, których nie pokrywa nasze koło obowiązujących w ośrodku takich jak m.in. dodatkowe parkingi, prąd itp.).
  6. Ochrona ryb obowiązująca na jez. Bledzewo, zawody rozgrywamy na żywej rybie wg. poniższy wymiarów i zasad, wszystkie ryby złowione na zawodach wracają do wody:
  • okoń, wzdręga – 18cm
  • karp – 35cm
  • szczupak, sandacz – 50cm;
  • lin, kleń – 25cm
  • węgorz – 50cm
  • pstrąg – 25cm
  • sum – 70 cm; po złowieniu musi bezzwłocznie zostać zważony i wypuszczony
  • jesiotr - po złowieniu musi bezzwłocznie zostać zważony i wypuszczony
  • płotka wymiar ochronny nie obowiązuje
  • na gatunki pozostałych ryb nie wymienionych, a złowionych w jeziorze obowiązują ustawowe
    wymiary ochronne.

Zarybienia Bledzewo - z tego co wiem ostatnio mały szczupak, trafiają się karpie, sumy i jesiotry powyżej 3 i więcej kg. Więcej szczegółów dot. ośrodka znajduje sie na stronie www.bledzewo.pl

M.D.


 

 

 
Spinning 20.05 - Strzyże
Wpisany przez Michał Drela   
Czwartek, 04 Maj 2017 17:00

Witajcie, 20 maja rozegrane zostaną zawody spinningowe naszego koła, do dnia 12 maja czekam na zgłoszenia zawodników sms lub tel. (po g.18) na nr 516778408, poniżej harmonogram zawodów:

  1. Teren zawodów - rz. Narew, wypływamy ze stanicy w Strzyżach;
  2. Zbiórka zawodników g.5:45 na miejscu w stanicy;
  3. Rozpoczęcie zawodów po części organizacyjnej (sprawdzenie listy i składka po 10PLN dla zwycięzcy);
  4. Planowane zakończenie g.12:00.

Do zobaczenia Michał


 

 
Finał XVI konkursu Plastycznego
Wpisany przez Zbigniew Lewandowski   
Czwartek, 04 Maj 2017 14:58

Finał XVI Konkursu Plastycznego

W Ośrodku Edukacyjno - Szkoleniowym dla Dzieci i Młodzieży w Serocku, 23 kwietnia 2017 r., nagrodzono laureatów XVI Konkursu Plastycznego ogłoszonego dla dzieci i młodzieży z okazji „Tygodnia Czystości Wód”.

 Konkurs zorganizowało Koło nr 53 przy Ministerstwie Sprawiedliwości przy wsparciu Komisji Młodzieżowej oraz Komisji ds. Organizacyjnych i Promocji Okręgu Mazowieckiego PZW.

Celem konkursu było pokazanie za pomocą znaku graficznego, obrazu, ewentualnie tekstu lub plakatu kwestii dotyczących konieczności dbania o środowisko przyrodnicze, zbiorniki wodne i ich otoczenie, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa nad wodą pt. „Rzeka, jezioro, zalew – dla ludzi i zwierząt, ryby polskich wód”.

Prace mogły być wykonywane wyłącznie techniką płaską (collage, malarstwo, plakat, grafika, rysunek bez oprawy) o maksymalnym formacie 50 x 70 cm. Do konkursu dopuszczono prace zbiorowe, wykonane przez maksymalnie 5 osób, oraz prace przygotowane za pomocą  technik multimedialnych w programie Power Point.

Komisja konkursowa w składzie: Ewa Urmiaż-Szymańska, Kinga Sobiecka, Irena Sajkowska, Danuta Tucholska-Purchała, Andrzej Ziomek, Grzegorz Budnik, Leszek Jadczak oraz Tadeusz Szewczyk, oceniła 243 prace, w tym 4 multimedialne, które napłynęły od dzieci i młodzieży z 41 placówek szkolno-wychowawczych i 29 kół PZW. Komisja podkreśliła, że uczestnicy tegorocznego konkursu mieli wiele pomysłów i inwencji twórczej, a wykonanie niektórych prac było bardzo pracochłonne. Do finału wytypowano 23 prace.

Młodzi autorzy najlepszych prac zostali uhonorowani pucharami, dyplomami zaprojektowanymi i wykonanymi przez uczestników konkursu oraz nagrodami rzeczowymi. Prezes Tadeusz Szewczyk poinformował, że jedna (lub kilka) z wytypowanych przez Komisję prac będzie zdobić kalendarz wydany nakładem Okręgu Mazowieckiego na 2018 rok.

Prezes Koła nr 53 przy Ministerstwie Sprawiedliwości, Tadeusz Szewczyk – główny organizator konkursu, serdecznie podziękował rodzicom dzieci, działaczom PZW i wychowawcom młodzieży za pomoc w organizacji konkursu. Dyplomy uznania otrzymały wszystkie uczestniczące w konkursie koła PZW i placówki szkolno-wychowawcze.

Laureaci konkursu

Grand Prix

JAGODA KARSKA (l.8) – Centrum Kultury Izabelin

Najlepsza praca multimedialna

1. MATEUSZ ŻMUREK ( l.12)  Sulejówek

Wyróżnienie

1. RÓŻA MARKS (l.13) – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dużym

2. ALEKSANDRA GRYZ – Szkoła Podstawowa w Markach

Kategoria wiekowa 4 – 6 lat

1. ŁUCJA DANILUK (l.6) – Warszawa (K.53)

2. TOMASZ PYSZNIK (l.5) – Zespół Szkół Duczymin

3. ALEKSANDRA CHARCZUK (l.6)  Warszawa (K.53)

Wyróżnienie

1. IGNACY ROGALSKI (l.6) – Warszawa (K.53)

Kategoria wiekowa 7– 10 lat

1. MATYLDA KARSKA (l.7) – Centrum Kultury w Izabelinie (K.53)

2. ANGELIKA OWCZARCZYK (l.10) – Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze Maz.

3. WOJCIECH ZALEWSKI (l.10) – Zespół Szkolno-Przedszkolny Borzęcin Duży

Wyróżnienie

1. RADOSŁAW JAKUBEK (l.7) – Warszawa

Kategoria wiekowa 11 – 13 lat

1. PAWEŁ KACZYŃSKI (l.13) – Czerwińsk nad Wisłą

2. ANNA MOCZYDŁOWSKA (l.12) – Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

3. JULIA MICHAŁOWSKA (l.12) – Dom Kultury „Lira” w Warszawie (K-58 Targówek)

Wyróżnienie

1. JULIA OSTROWSKA (l. 12) – Publiczna Szkoła Podstawowa w Różanie                                          

Kategoria wiekowa 14 – 16 lat

1. NATALIA STRUŻYŃSKA (l.15) – Dom Kultury „LIRA” (K-58 Targówek)

2. MARTA DRWĘCKA (l.16) – Publiczne Gimnazjum w Różanie

3. ALICJA PYŚK (l.15) – Ostrów Mazowiecka (K-64)

Wyróżnienie

1. ANITA CIEŚLAK (l. 16) – Ostrów Mazowiecka (K-64)

Kategoria PLAKAT

1. PRACA ZBIOROWA – Sulejówek (K-46)

ZUZANNA BARAŃSKA (l. 9)

ANNA BŁOSIŃSKA (l. 9)  

NINA GĄSOWSKA (l.10)

Wyróżnienie

JULIA ADAMCZYK (l.6) – Okuniew (k-94)

AMELIA KUMYSZ (l.11) – Izabelin

Nagroda uczestników konkursu (publiczności)

(wybrana podczas uroczystego finału)

NATALIA MERECKA (l.14) – Publiczne Gimnazjum im. Obrońców Różana w Warszawie 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 90